Uutiset
LeUK ry
Kilpailut
Tulokset
Toimintakalenteri 2016
Arkistot
Galleria
Yhteystiedot

      Sivut päivitetty: 22.04.2018 - 21:47
      Sivuilla käyneitä: 958692
    © Lehtimäen Urheilukalastajat ry










Tulososasto


Tulokset kilpailuun 04.07.2017 PM- Rantaongintakilpailut Eläkeliiton Etelä- Pohjanmaan piirin

04. Heinäkuuta 2017
Johdanto:
Kilpailun järjestäjä: Eläkeliitto Lehtimäen yhdistys.
Kilpailupaikka: Alajärven, (Lehtimäki) Sahanranta Ähtärinjärvi.
Kilpailuaika: 04.07.2017 Klo 10,00- 14,00 Siirtymä 15 min/30 min.
Sarjat:
- Naiset:
- 1. Aune Salmela, Soini, 1162g. - 2. Maire Hakomäki, Lehtimäki, 644g. - 3. Marja-Leena Saarinen, Alavus, 216g.
- Miehet:
- 1. Hannes Kaukola, Lehtimäki, 2010g. - 2. Kyösti Pirinen, Kurikka, 1658g. - 3. Matti Lamminen, Lappajärvi, 1444g.
- Joukkue 2 Miestä+1 Nainen:
- 1. Lehtimäki, 3128g. - 2. Soini, 2110g. - 3. Lappajärvi, 1646g.

Ennakko ilmoittautuminen: 23.06.2017 mennessä
Osanotto maksut: 15,-€ henkilö ja Joukkue 15,-€. Jälki ilmoittautuminen 20,-€

Arvotut paikat:Ranta penkalla.
Kilpailukala:Kaikki täysimittaiset kalat, Syöttäminen kielletty.
Suurin kala:Palkitaan.

PUHVETTI PAIKALLA
Yhteystiedot:Eija-Liisa 040 088 7489 ja Ulla 050 362 8692.
   
Vesistö: Ähtärinjärvi Sahanranta
Kilpailun tyyppi: PM- Rantaongintakilpailut
Sallitut kalat: Kaikki lain sallimat syöttäminen kielletty

Sarja: "Naiset"
Tiedot:
Tulokset: Sija Nimi Seura Saalis Huomiot
1 Aune Salmela Soini 1162 g Sarjansa voittaja
2 Maire Hakomäki Lehtimäki 644 g
3 Marja-Leena Saarinen Alavus 216 g
4 Eila Viinamäki Vaasa 180 g
5 Sinikka Ahopelto Alavus 168 g
6 Kirsti Lehtiniemi Kurikka 156 g
7 Pirkko Ristimäki Jalasjärvi 96 g
8 Lilja Lantela Lappajärvi 78 g
9 Anna-Liisa Hakomäki Vähäkyrö 14 g

Sarja: "Miehet"
Tiedot:
Tulokset: Sija Nimi Seura Saalis Huomiot
1 Hannes Kaukola Lehtimäki 2010 g Sarjansa voittaja Pienin kala Ahven 56 mm.
2 Kyösti Pirinen Kurikka 1658 g
3 Matti Lamminen Lappajärvi 1444 g
4 Martti Etelä-Aho Lapua 1370 g Suurin kala Lahna 1154g.
5 Jussi Myntti Vähäkyrö 1098 g
6 Aleksi Myllyaho Vaasa 924 g
7 Aarne Kuhna Jalasjärvi 672 g
8 Pentti Kalmu Jalasjärvi 640 g
9 Mauno Seikinranta Soini 576 g
10 Seppo Keltamäki Seinäjoki 508 g
11 Jarmo Mäkipelto Lehtimäki 474 g
12 Erkki Tapio Vähäkyrö 460 g
13 Seppo Valkeinen Soini 372 g
14 Jalo Kannanniemi Alavus 358 g
15 Risto Saarinen Alavus 232 g
16 Seppo Nieminen Alavus 204 g
17 Heikki Keisanen Lehtimäki 198 g
18 Matti Myllymäki Kauhajoki 174 g
19 Hannu Ristimäki Jalasjärvi 164 g
20 Veikko Vuorijärvi Isojoki 140 g
21 Heikki Haapasaari Lappajärvi 124 g
21 Taisto Kankaanpää Alavus 124 g
22 Mauri Mukari Vähäkyrö 120 g
23 Heikki Alanko Alavus 118 g
24 Aki Tikkamäki Lehtimäki 112 g
25 Timo Rinta-Jaskari Isokyrö 80 g
26 Eino Hakala Alavus 58 g
27 Antto Salmela Soini 56 g
28 Esa Vainio Vähäkyrö 42 g
29 Pauli Pätäri Vaasa 34 g

Sarja: "Joukkuetulokset"
Tiedot:
Tulokset: Sija Nimi Seura Saalis Huomiot
1 Lehtimäki Lehtimäki 3128 g Sarjansa voittaja
2 Soini Soini 2110 g
3 Lappajärvi Lappajärvi 1646 g
4 Vähäkyrö 1 Vähäkyrö 1572 g
5 Vaasa Vaasa 1138 g
6 Jalasjärvi Jalasjärvi 900 g
7 Alavus 1 Alavus 652 g
8 Alavus 2 Alavus 644 g
9 Vähäkyrö 2 Vähäkyrö 120 g