Uutiset
LeUK ry
Kilpailut
Tulokset
Toimintakalenteri 2016
Arkistot
Galleria
Yhteystiedot

      Sivut päivitetty: 22.04.2018 - 21:47
      Sivuilla käyneitä: 958639
    © Lehtimäen Urheilukalastajat ry










Tulososasto


Tulokset kilpailuun OP -CUP 16.06.2017 PM - Heitto/ soutu-uistelu Alajärvi Ähtärinjärvi SUNISALMI

16. Kesäkuuta 2017
Johdanto:
Pe 16.06.2017
ALAJÄRVI, Lehtimäki, Suninsalmi
- PM Heitto- ja soutu-uistelu OP - Cup III


- Kilpailun järjestäjä: Lehtimäen Urheilukalastajat ry.
- Kilpailupaikka: Ähtärinjärvi, Suninsalmi.
- Osoite: Eino Uusitalontie 479.
- Kilpailuaika: Pe 16.06. klo 18.00-22.00,
- Meno 15min / paluu 30 min.
- Sarjat: Yleinen. 2-henkisin joukkuein.
- Kilpailukala: Kuha, ahven ja hauki.
- Kuhan kerroin 5, ahvenen kerroin 3 ja hauen kerroin 1.
- Alamitat: kuha 45 cm. Hauki 50 cm.

- Kilpailualue: Ähtärinjärvi, Lipo-Halttusen alue.
- Muita tietoja: Osallistumismaksu 25 e/vene.
- Tarkemmin kisasta: www.leuk.fi.
- LeUK Uistelu pistekisa.
- Yhteyshenkilöt: Jouko Nimetön 0400-165 484.

• Kertoimet: kuha 5, ahven 3, hauki 1 (tulos: kalan paino x kerroin = loppupaino). • Alamitat: kuha 45 cm. Hauki 50 cm.

Sija Nimi Seura Hauki Ahven Ahven x 3 Kuha Kuha x 5 Tulos pist. Suurin kala

1. Teuvo Rintamäenpää, Juha Koski LUK/LSK 2 668 650 1 950 4 432 22 160= 26 778 - 30
2. Heikki Korpela, Riku Koski JUK 10 090 4 988 14 964 0= 25 054 - 29
3. J-M Pihlajamäki, Juho Koivuluoma AsUK 2 892 894 2 682 3 652 18 260= 23 834 - 28

4. Sami Mäkelä, Tero Mäkelä LeUK 5 774 1 164 3 492 1 962 9 810 19 076 30 h. 3966
5. Ari-Matti Leinonen, Jorma Mäkiranta AsUK 9 364 1 100 3 300 962 4 810 17 474 26 h. 3658
6. Mika Pihlajamäki, Matti Jaskari AsUK 5 044 2 640 7 920 0 12 964 25
7. Jarmo Mäkipelto, Aki Tikkamäki LeUK 702 534 1 602 2 072 10 360 12 664 24
8. Janne Isoaho, Kimmo Heiskanen AsUK 906 462 1 386 1 896 9 480 11 772 23
9. Niko Niemelä, Kim Lepistö Peräseinäjoki 772 832 2 496 1 666 8 330 11 598 22
10. Hannu Ristimäki, Erkki Haapala JUK 962 2 076 6 228 848 4 240 11 430 21
11. Kari Pihlajamäki, Pasi Huhtala LUK/AsUK 2 172 120 360 1 146 5 730 8 262 20
12. Markku Heikkilä, Lauri Heikkilä AsUK 3 788 1 230 3 690 0 7 478 19
13. Pertti Julku, Reijo Pieniluoma AsUK 154 462 1 180 5 900 6 362 18 14.
Tero Kankaanpää, Heidi Pernu LUK 1 598 1 452 4 356 0 5 954 17
15. Risto Saarinen, Jari Saarinen AsUK 1 962 1 288 3 864 0 5 826 16
16. Pekka Haapanen, Markku Kitula 1 644 844 2 532 0 4 176 15
17. Kari Hietala, Sakari Soini Peräseinäjoki 746 150 450 0 1 196 14
18. Markku Akonniemi, AsUK 0 0 0 0 0 0 13
19. Erkki Yliaho, Heikki Keisanen LeUK 0 0 0 0 0 0 12
   
Vesistö: Ähtärinjärvi, Lipo-Halttusen alue silan molemmin puolin
Kilpailun tyyppi: Heitto- Soutu- Uistelu Piirinmestaruus kilpailu
Sallitut kalat: Säännöissä määrätyt

Sarja: "LeUK:n Jäsenet"
Tiedot:
Tulokset: Sija Nimi Seura Saalis Huomiot
1 Sami Mäkelä/Tero Mäkelä LeUK 19076 g 10+3 pis Hauki 3966g.
2 Aki Tikkamäki/ Jarmo Mäkipelto LeUK 12664 g 9 pis.
3 Heikki Keisanen/ Erkki Yliaho LeUK 0 g 8 pis.

Sarja: "LeUK:n Jäsenet"
Tiedot:
Tulokset: Sija Nimi Seura Saalis Huomiot