Uutiset
LeUK ry
Kilpailut
Tulokset
Toimintakalenteri 2016
Arkistot
Galleria
Yhteystiedot

      Sivut päivitetty: 19.07.2018 - 23:10
      Sivuilla käyneitä: 983738
    © Lehtimäen Urheilukalastajat ry










Tulososasto


Tulokset kilpailuun PIIRINMESTARUUSONKI, Seinäjoki, Hirvijärvi

16. Elokuuta 2009
Johdanto:
Kilpailun järjestäjä: Lakeuden Urheilukalastajat ry.
Kilpailupaikka: Seinäjoki, Hirvijärvi.
Kilpailuaika: Su. 16.08 klo 10.00- 14.00, meno/ paluu 30 min.
Sarjat: Yleinen, miesveteraanit y60v, naiset, naisveteraanit y60v, nuoret alle 12v, alle 15v, alle 18v + joukkuekilpailut.
Kilpailukala: Kaikki kalat. Syöttäminen kielletty.
Muita tietoja: Piirinmestaruusonki, Kahlaaminen kielletty. SM- säännöt, arvotut paikat.
Yhteyshenkilöt: Timo Rinta-Jaskari 050 349 8525, Juho Kotila 044 275 7583.

Kisa käytiin todella kovissa olosuhteissa vettä satoi ja tuuli oli erittäin voimaksta, mutta silti suurin osa kilpailijoista jaksoi loppuun asti kisailla.
LeUK:n osalta kisat menivät hienosti sillä mitaleja tuli nuorten ja naiste sarjoissa.
KIITOS J-P JOKIAHON TAKSILLE NUORTEN KYYDISTÄ
   
Vesistö: Hirvijärvi
Kilpailun tyyppi: Piirinmestaruusonki, Arvotut paikat, kahlaaminen kielletty.
Sallitut kalat: Kaikki kalat, syöttäminen kielletty

Sarja: "Nuoret Alle 18- vuotta"
Tiedot:
Tulokset: Sija Nimi Seura Saalis Huomiot
1 Tero Kankaanpää AsUK 507 g Kultaa
2 Juha-Matti Pihlajamäki AsUK 10 g Hopeaa

Sarja: "Nuoret alle 15- vuotta"
Tiedot:
Tulokset: Sija Nimi Seura Saalis Huomiot
1 Sami Hasunen PK 58 g Kultaa
2 Jere Hasunen PK 12 g Hopeaa
3 Mikko Autio AsUK 7 g Pronssia
4 Jani Hakomäki LeUK 0 g

Sarja: "Nuoret Alle 12- vuotta"
Tiedot:
Tulokset: Sija Nimi Seura Saalis Huomiot
1 Jani Rauhala LUK 334 g Kultaa
2 Reeta Hasunen PK 38 g Hopeaa
3 Kirsimaria Seppälä LeUK 27 g Pronssia
4 Mira Autio AsUK 16 g
5 Joonas Mäkipelto LeUK 14 g
6 Tomi Hautamäki LeUK 12 g
7 Eero Ylisaari LUK 2 g
8 Juha Laukkonen LeUK 0 g
8 Salla Seppälä LeUK 0 g

Sarja: "Naisveteraanit"
Tiedot:
Tulokset: Sija Nimi Seura Saalis Huomiot
1 Eila Viinamäki PK 1222 g Kultaa
2 Eija Sjöblom MB Erä 811 g Hopeaa
3 Kaarina Pispa AsUK 559 g Pronssia
4 Aune Salmela LeUK 153 g 11.

Sarja: "Naiset"
Tiedot:
Tulokset: Sija Nimi Seura Saalis Huomiot
1 Jaana Kokkinen KUK 1403 g Kultaa
2 Raija Pekonniemi LeUK 1100 g Hopeaa
3 Heidi Pernu LeUK 592 g 4.
4 Pirjo Sahimäki AsUK 536 g Pronssia
5 Tarja Huhtala LeUK 277 g 9.
6 Tuula Mäkipelto LeUK 65 g 11.
7 Satu Seppälä LeUK 31 g 14.

Sarja: "Miesveteraanit"
Tiedot:
Tulokset: Sija Nimi Seura Saalis Huomiot
1 Taisto Kiviniemi Salar 2089 g Kultaa
2 Matti Mansikka-aho EUK 1984 g Hopeaa
3 Sulo Hasunen PK 1842 g Pronssia
4 Heino Hakomäki LeUK 364 g 25.
5 Antto Salmela LeUK 314 g 28.
6 Erkki Yliaho LeUK 98 g 42.
7 Matti Roponen LeUK 0 g 47

Sarja: "Miehet"
Tiedot:
Tulokset: Sija Nimi Seura Saalis Huomiot
1 Tero Korkeamäki LUK 2845 g Kultaa
2 Pentti Pulkkinen KUK 2057 g Hopeaa
3 Veikko Joensuu LUK 1800 g Pronssia
4 Jarmo Mäkipelto LeUK 159 g 36.

Sarja: "Jöukkue - Naiset"
Tiedot:
Tulokset: Sija Nimi Seura Saalis Huomiot
1 Pirkko Hellanmaa, Jaana kokkinen, Kirsti Lehtinen KUK 2062 g Kultaa
2 Raija Pekonniemi, Tarja Huhtala, Heidi Pernu LeUK 1900 g Hopeaa
3 Kaarina Pispa, Sinikka Ahopelto, Marja-Leena Saarinen AsUK 1405 g Pronssia
4 Tuula Mäkipelto, Satu Seppälä, Aune Salmela LeUK 249 g 6.
5 0 g
5 0 g
5 0 g

Sarja: "Joukkue - Nuoret"
Tiedot:
Tulokset: Sija Nimi Seura Saalis Huomiot
1 Tero Kankaanpää, Juha-Matti Pihlajamäki, Mikko Autio AsUK 524 g Kultaa
2 Jere Hasunen, Sami Hasunen, Reetta Hasunen PK 108 g Hopeaa
3 Joonas Mäkipelto, Salla ja Kirsimaria Seppälä LeUK 41 g Pronssia
4 Jani Hakomäki, Juha Laukkonen, Tomi Hautamäki LeUK 12 g 4.

Sarja: "Joukkue - Miesveteraanit"
Tiedot:
Tulokset: Sija Nimi Seura Saalis Huomiot
1 Erkki Torsri, Sulo Hasunen,Pauli Pätäri, Aleksi Myllyaho PK 3312 g Kultaa
2 Tauno Söderena, Timo Tiomonen, Martti Autio, Veikko Päivärinta PKM 3311 g Hopeaa
3 Taisto Kiviniemi, Reijo Lamminpää, Lars-Olavi Kujansivu, Gösta Sjögvist Salar 2536 g Pronssia
4 Antto Salmela, Matti Roponen, Heino Hakomäki, Erkki Yliaho LeUK 776 g 8

Sarja: "Joukkue - Miehet"
Tiedot:
Tulokset: Sija Nimi Seura Saalis Huomiot
1 Tero Korkeamäki, Teemu Etelä-aho, Hannu koski, Juho Kotila LUK 2 4829 g Kultaa
2 Martti ja Tomi Etelä-aho, Kari Ylisaari, Timo Rinta-Jaskari LUK 1 4545 g Hopeaa
3 Juha Vaskivuori, Jarmo korpinen, Jukka Korpinen, Pekka Saarela KUK 3589 g Pronssia